nasadzenia   Gmina Sokolniki w ramach projektu „Rewitalizacji przyrodniczej przestrzeni publicznej” prowadzi nasadzenia drzew i krzewów z uwzględnieniem odmian tzw. „miododajnych”. Gmina z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zakupiła trzy tysiące krzewów i ok. 100 drzew.

Historia łączy pokolenia 12 października w Zespole Szkół w Ochędzynie odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Historia łączy pokolenia” - grupy nieformalnej „Patriotyzm jutra”.

Integracja w Bagatelce W imieniu własnym i organizatorów pani sołtys Elżbiety Markiewicz oraz radnej Ewy Jopek, składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wydarzeniu pn. „Integracyjny wieczór w sołectwie Bagatelka” i dołączyli do wspólnej zabawy.

IMG 2058 Copy              Dnia 02.09.2017r. na gminnym stawie w Gumniskach Koło Wędkarskie Okoń zorganizowało piknik pn. "Wędkarstwo dla każdego". 

20170902 191344 Copy 2                W minioną sobotę w miejscowości Wiktorówek odbyła się integracyjno-sportowo-edukacyjna impreza plenerowa. Mieszkańcy Wiktorówka oraz zaproszeni goście uczestniczyli w pokazie ratownictwa medycznego, rozegrali turniej piłki siatkowej oraz biesiadowali przy ognisku.

Gminne obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej W 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej już o 4:40 w Sokolnikach odbyła się niezwykle podniosła i refleksyjna uroczystość.

IMG 6213 Copy   W dniu 27.08.2017r. świętowaliśmy „Dożynki powiatowo- gminno- parafialne Walichnowy 2017”. W tym roku odbyły się w Walichnowach na boisku sportowym.

  W dniach 28-30.07.2017r. świętowaliśmy Dni Gminy Sokolniki. W tym roku nieco skromniejsze niż w ubiegłym, jednakże nie mniej miłe. Wspaniała atmosfera, pokazy koni , sportowe zmagania oraz występy lokalnych gwiazd i gości umiliły tegoroczne święto.

Wakacje 2017      Od lat w Gminie Sokolniki w pierwszej połowie lipca organizowane są zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Program dwutygodniowych, letnich warsztatów przygotowany został przez pracowników GOKSiT, BPGS, świetlicy gminnej i był współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.

Relacja z warsztatów wakacyjnych w Figloraju Tegoroczne warsztaty wakacyjne odbywały się w dniach 3-13 lipca w godz. 10.00-14.00. Liczba uczestników to prawie 40 osób!