Gminny Turniej Tańca 12 czerwca w GOKSiT w Sokolnikach odbył się Gminny Turniej Tańca, w którym wzięli udział uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych w GOKSiT w Sokolnikach przez instruktora tańca Panią Marzenę Rogalińską.

Złote Gody w Sokolnikach Pięćdziesiąta rocznica zawarcia małżeństwa - to niezwykłe wydarzenie dla Jubilatów, ale jest również wielkim wydarzeniem dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Akcja sprzątania starego cmentarza – 27 V 2017 r. W I - szej w 2017 r. akcji sprzątania starego cmentarza wzięło udział 25 osób. Sprzątały dzieci, młodzież, radni gminy Sokolniki, pracownicy Urzędu Gminy w Sokolnikach, mieszkańcy Sokolnik.

Uroczystość 40-lecie działalności Zespołu Folklorystycznego „Sokolniki” 30 kwietnia w GOKSiT w Sokolnikach odbyła się wyjątkowa uroczystość – świętowano 40-lecie działalności Zespołu Folklorystycznego „Sokolniki”. Istnienie zespołu ma wielkie znaczenie dla naszej gminy, jak również dla kultury całego naszego regionu.

154 Rocznica Bitwy pod Starym Ochędzynem 25 kwietnia br. odbyły się uroczystości upamiętniające 154 Rocznicę Bitwy pod Starym Ochędzynem. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. św. Anny w Ochędzynie, po której odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Starym Ochędzynie.

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2017 W dniu 15 marca 2017 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokolnikach na podstawie regulaminu OTWP przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.

Budki lęgowe dla ptaków zawieszone W minioną sobotę w parku i na starym cmentarzu w Sokolnikach grupa dzieci z opiekunami brała udział w montowaniu na drzewach budek lęgowych zbudowanych w czasie ferii zimowych.

Dzień kobiet w GOSiT 5 marca w sali GOKSiT w Sokolnikach świętowaliśmy Dzień Kobiet nie zapominając również o Mężczyznach, których święto przypada 2 dni później.

Ferie w figloraju Warsztaty feryjne odbywały się dniach 17-26 stycznia. Ich głównym celem była integracja dzieci z Gminy Sokolniki, rozwijanie inwencji twórczej, ruchowej, pokonywanie nieśmiałości, przeżywanie radości podczas zabawy, kształtowanie wrażliwości estetycznej, poznanie nowych miejsc z zakresu kultury, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, aktywne spędzanie czasu wolnego.

Feryjne warsztatowe spotkania w GOKSiT w Sokolnikach  Dużym zainteresowaniem cieszył się cykl warsztatów organizowanych w okresie od 17 do 26 stycznia 2017 r. przez GOKSiT w Sokolnikach oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki, współfinansowanych przez GKRPA w Sokolnikach.