Regionalny Pokaz i Parada Bryczek 2016 W niedzielne popołudnie w parku w Sokolnikach odbył się Regionalny Pokaz i Parada Bryczek. Cieszymy się, że mieszkańcy jak co roku chętnie uczestniczyli w imprezie oraz, że pogoda nam dopisała.

Gminne zawody pożaranicze W niedzielę 10 lipca 2016r w parku przy GOKSiT w Sokolnikach odbyły się gminne zawody sportowo-pożarniacze, których organizatorem była OSP Sokolniki.

Jednogłośne absolutorium dla wójta Gminy Sokolniki Sylwestra Skrzypka Głosowanie w sprawie absolutorium odbyło się podczas ostatniej sesji Rady Gminy w budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki. Radni byli jednogłośni w sprawie przyznania Wójtowi absolutorium za zrealizowanie budżetu w 2015 roku.
Wójt otrzymał gratulacje oraz kwiaty.

Festyn w Starym Ochędzynie 18.06.2016 r. Rada Rodziców Zespołu Szkół w Starym Ochędzynie na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki zorganizowała festyn rodzinny. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, nauczyciele, przedszkolaki, uczniowie wraz z rodzicami oraz mieszkańcy.

 

Sprzątanie Starego Cmentarza II akcja sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach mimo upalnej pogody zakończona pomyślnie. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi oraz pracownikom gminy Sokolniki za wykonanie "czarnej roboty", czyli wykoszenie wszystkich chwastów kosami spalinowymi. Dziękujemy również za obecność mieszkańcom naszej gminy, którzy zawsze odpowiadają na nasze zaproszenie.

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych Z inicjatywy grupy "Babulin Handmade", która działa w naszej gminie uczciłyśmy w sobotę 18 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych.

o. John Bashobora Ten wyjątkowy pochodzący z Ugandy Kapłan 14 czerwca odwiedził Parafię Pichlice. Spotkania z nim gromadzą tysiące osób na całym świecie. Przykładem mogą być wygłoszone przez niego rekolekcje na Stadionie Narodowym, na które przyszło prawie 60 tys. osób.

Akcja 'Cała Polska Czyta Dzieciom' w Sokolnikach W ramach akcji Fundacji ABCXXI ” Cała Polska Czyta Dzieciom” w Sokolnikach wspólne głośne czytanie odbyło się w stylu retro. Jak za bardzo dawnych czasów zapalono lampy naftowe i w ich świetle czytano bajki.

Dni Gminy Sokolniki 2016 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Ogólnopolskiego Święta Mebli i Meblarzy oraz Dni Gminy Sokolniki 2016

Złote Gody w Sokolnikach

„Złote Gody” - to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.