Jubileusz 10 – lecia Koła PZERiI w Sokolnikach 28 kwietnia 2016 r. w GOKSiT w Sokolnikach odbyło się spotkanie z okazji 10 – lecia Koła PZERiI w Sokolnikach.

 

 3 Kwiecień był dla młodzieży z UKS „Grom” Sokolniki i MUKS „Junior” Ochędzyn pełen emocji i sukcesów. 

Uroczystość upamiętniająca 153 Rocznicę Bitwy pod Starym Ochędzyne 24 kwietnia br. odbyły się uroczystości upamiętniające 153 Rocznicę Bitwy pod Starym Ochędzynem. I część uroczystości miała miejsce w Kościele Parafialnym p.w. św. Anny w Ochędzynie.

Książkomaniacy na spotkaniu z Pawłem Beręsewiczem We wtorek 26 kwietnia odbył się finał Międzygminnego Konkursu Czytelniczego „Książkomaniacy Na Start!” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Sokolnikach i Gminę Sokolniki.

Koncert charytatywny dla Kacperka „Kacperek to nasz mały bohater...mały ciałem, bo ma dopiero 9 lat, ale zarazem wielki duchem, bo dzielnie walczy o najważniejsze...o życie! Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy IV stopnia pnia mózgu.

 

I akcja sprzątania starego cmentarza w 2016 r. I akcja sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach zakończona pomyślnie. Martwiliśmy się o pogodę - zupełnie niepotrzebnie. Niebiosa ofiarowały nam błękitne niebo i sporo witaminy D3.

 1 W miesiącach luty i marzec br. przeprowadzona została modernizacja sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Starym Ochędzynie. W ramach inwestycji zamontowano nowe okna, parapety. Ściany zostały pomalowane. Zamontowano nowe tablice do koszykówki i piłkochwyty.

turniej wiedzy pożarniczej logo W dniu 10 marca 2016 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokolnikach na podstawie regulaminu OTWP przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.

Gala charytatywna Każdy z nas, bez względu na wiek, jeśli tylko zechce, może zostać Czarodziejem Uśmiechu. Tak właśnie się stało na Gali Charytatywnej „Wyczaruj Uśmiech”, której organizatorem była Parafia w Pichlicach, GOKSiT w Sokolnikach oraz dzieci uczęszczające na zajęcia feryjne. Gala ta kończyła zajęcia fereyjne organizowane w GOKSiT w Sokolnikach.

Ferie 2016 Na zajęcia feryjne do GOKSiT w Sokolnikach od poniedziałku do czwartku uczęszczało ponad 50 dzieci z terenu gminy Sokolniki. Przeprowadzono zajęcia plastyczne, zabawy na pobudzenie wyobraźni, sportowe - rozegrano turniej tenisa stołowego.