Junior Ochędzyn Miniony rok MUKS zamknął wieloma sukcesami sportowymi i organizacyjnymi.
W zakresie szkolenia sportowego i pracy wychowawczej przeprowadzono 70 jednostek treningowych i szkoleniowych oraz wychowawczych o łącznym czasie 360 godzin lekcyjnych przy średniej frekwencji na treningu 16 osób (dzieci i młodzieży). W zawodach, gdzie startują także dorośli zawodnicy Klubu. W ostatnim roku w zajęciach uczestniczyło 22 adeptów orienteeringu.

  „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy o każdej porze dnia i nocy"
To hasło „ofiarowane" mi w przeddzień finału fantastycznie pasuje do Sokolnickiego sztabu, zlokalizowanego przy GOKSiT w Sokolnikach. Już od kilku lat nasze granie zaczynamy bardzo wczesnym rankiem i kończymy bardzo późnym wieczorem, a właściwie nocą.

Wywiad z Panem Wójtem  Z wójtem Gminy Sokolniki Panem Sylwestrem Skrzypkiem o jego pracy, pasjach, marzeniach rozmawiają młodzi dziennikarze: Kinga Kowalik, Klaudia Sroka, Szymon Świerczyński. Zdjęcia do wywiadu autorstwa Krystiana Wolnego.

Akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości dniu 10 XI 2015 r. zebrani w sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Sokolnikach wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

„[...]Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę, którą jest powołanie artystyczne – powołanie poety, pisarza, malarza, rzeźbiarza, architekta, muzyka, aktora... – odkrywa zarazem pewną powinność: nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać, ażeby nim służyć bliźniemu i całej ludzkości. [...]

Jan Paweł II, List do artystów (Watykan, 4 kwietnia 1999)

 

CZŁOWIEKA TRZEBA MIERZYĆ MIARĄ JEGO MIŁOŚCI

Kiedy dziesięć lat temu cały świat pochylił się nad Człowiekiem. Zobaczyliśmy plon, jaki wyrósł z zasianego ziarna Miłości. Ostatnia nauka, ostatnie przesłanie Świętego Jana Pawła II było chyba najbardziej wymowne w całej historii Jego pontyfikatu.

 Herb Gminy Sokolniki  Podczas XII Sesji Rady Gminy Sokolniki w dniu 28 września br. odbyła się pierwsza w historii naszej gminy ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Sokolniki.

  W dniach 25 -26 czerwca br. odbyły się tegoroczne Dni Gminy Sokolniki. Imprezę rozpoczęły rozgrywki sportowe. Na boisku w Walichnowach rozegrano mini turniej piłki nożnej, a w Sokolnikach turniej siatkówki plażowej. W sobotnie i niedzielne popołudnie w sokolnickim parku grupy rekonstrukcyjne prezentowały rozmaite typy umundurowania i uzbrojenia.

Nowa figura Chrystusa na Krzyżu na Starym Cmentarzu w Sokolnikach  Wilno ma swój Cmentarz na Rossie, Lwów – Cmentarz Łyczakowski, Warszawa – Powązki, a Sokolniki – Stary Cmentarz, gdzie wydawałoby się zapomniana już historia ożywiona zaangażowaniem ludzi zaczęła powracać.

Osadzenie nowego Krzyża na Starym Cmentarzu w Sokolnikach „Krzyż był zawsze"
Jesteśmy pamięcią. Tym co w sobie zachowujemy po innych i tym co po nas zostaje w innych. Ale jakże często nie przywiązujemy do tego wagi. Pozwalamy sobie na zaniechanie poznania najbliższych, historii miejsca, z którego się wywodzimy.