Sokolniki – nasze powiatowe Ascot.

 

„...śnią mi się konne zaprzęgi i ludzie, i jedzenie, i hybrydy krajobrazów, i cała reszta"
(A.Stasiuk: Jadąc do Babadag).

unicef logo Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach otrzymał Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2014/2015 za udział w III edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie kolory świata" zorganizowanej przez UNICEF.

Ferie w Figloraju Pierwszy tydzień „Fajnych Ferii w Figloraju" za nami. Na bezpłatne zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach Filia w Starym Ochędzynie zapisało się blisko 50 dzieci z terenu Gminy Sokolniki.

 

  Po raz siódmy w Gminie Sokolniki emeryci, renciści oraz ci którzy są samotni, lub czują się samotni mogli się spotkać 20 stycznia na spotkaniu opłatkowym w GOKSiT w Sokolnikach. Specjalne życzenia noworoczne skierowała do wszystkich zebranych sekretarz gminy, Pani Danuta Janiaczyk – Wolna.

  XXIII Finał WOŚP w Sokolnikach rozpoczął się kwestowaniem, głównie przed kościołami na terenie gminy Sokolniki. O godz. 15.00 w GOKSiT w Sokolnikach rozpoczęła się impreza kulturalna, która trwała do godz. 22.30, właśnie o tej godzinie zakończyliśmy ostatnią licytację.

Przemek 24 października w budynku GOKSiT w Sokolnikach została zorganizowana II Charytatywna Gala Disco Polo. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na zakup protezy dla niespełna dwuletniego Przemka, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił prawą, górną kończynę. Pomysłodawcami zorganizowania imprezy charytatywnej byli: Justyna Gatkowska i Bartosz Górka.

Odsłonięcie obelisku w hołdzie parafianom Sokolnik, którzy zginęli w czasie ucieczki w pierwszych dniach wojny we wrześniu 1939 r. od kul i bomb lotników niemieckich.

Odsłonięcie obelisku

W dniu 21 września 2014 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego poległych mieszkańców parafii Sokolniki, którzy zginęli w pierwszych dniach września 1939 r.

Otwarcie rodzinnego domu fundacji Happy Kids  W środę 27 sierpnia 2014 roku w Sokolnikach został uruchomiony dziewiąty z kolei rodzinny dom Łódzkiej Fundacji Happy Kids, efekt współpracy ze starostwem wieruszowskim oraz Fundacją TESCO DZIECIOM.

Zajęcia wakacyjne w Gminie Sokolniki 2014 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach po raz szósty był organizatorem zajęć wakacyjnych dla dzieci z terenu Gminy Sokolniki.
Zajęcia odbywały się od 1 – 23 lipca w godz. od 10.00 – 14.00 na obiekcie GOKSiT w Sokolnikach oraz na obiekcie GOKSiT - filia w Ochędzynie.

Dni Gminy Sokolniki 2014 - Występ T.A.K. „Dni Gminy Sokolniki 2014" w niedzielę 27 lipca 2014 roku miały charakter familijno – kulturalno – sportowo – regionalny. Przed południem odbyły się rozgrywki turnieju piłki siatkowej plażowej w ostatniej z kategorii. Imprezę otwarł wójt , zastępca wójta i przewodniczący Rady Gminy Sokolniki.