Dni Gminy Sokolniki 2014 występ Mesajah Miniona sobota 26 lipca 2014 roku to pierwszy z „Dni Gminy Sokolniki 2014" zrealizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sobota miała charakter sportowo-muzyczny.

IV Turnieju piłki Siatkowej Plażowej o puchar Wójta Gminy Sokolniki W ramach imprezy pod nazwą „Dni Gminy Sokolniki 2014" odbył się w dniach 25, 26 i 27 lipca 2014 roku IV Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki.

 Zajęcia wakacyjne w Ochędzynie Wzorem lat ubiegłych w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach - Filia w Ochędzynie zorganizowano wakacyjny wypoczynek dla dzieci z terenu Gminy Sokolniki.

Uroczyste wręczenie P. Janowi Juszczak odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”  Podczas XXXV Sesji Rady Gminy Sokolniki w dniu 26 czerwca 2014 roku nastąpiło uroczyste wręczenie Panu Janowi Juszczak odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

21 W dniach 7 i 8 czerwca 2014 roku odbył się III Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim, którego trasa wyniosła ok 80 km. W rajdzie uczestniczyły 23 konie. Uczestnicy wyruszyli ze stajni „Ułan" w miejscowości Podbolesławiec w kierunku Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lasem", następnie do Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie.W dniu 8 czerwca 2014 roku uczestnicy rajdu udali się do gminnego parku w Sokolnikach.

 Powiatowy Dzień Strażaka w Sokolnikach  W dniu 11 maja 2014 roku  odbył się w Sokolnikach Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka połączony z poświęceniem i przekazaniem samochodów dla OSP. Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo w kościele parafialnym, natomiast główna część wydarzenia miała miejsce na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

 Akcja"Nie bij mnie, kochaj mnie" w Gminie Sokolniki „Nie bij mnie, kochaj mnie"

W ogólnopolskiej akcji WOŚP wzięło udział ponad 160 miejscowości, w tym również gmina Sokolniki na czele z GOKSiT w Sokolnikach.

Ferie w Figloraju 2014  Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki
w Sokolnikach Filia w Ochędzynie zorganizował w okresie ferii zimowych bezpłatne zajęcia dla dzieci z terenu Gminy Sokolniki. Były one współfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ferie 2014  Hasło tegorocznych ferii brzmiało : „Podróż do krainy Fantazji" i rzeczywiście codziennie „wyruszaliśmy" w podróż do krainy w której czarowaliśmy cuda i cudeńka po to, aby czas wolny od nauki był czasem twórczym, radosnym i pełnym fantastycznych pomysłów.

Bal karnawałowy dla dzieci  W czwartek na zakończenie zajęć w GOKSiT w Sokolnikach zorganizowano bal karnawałowy w którym mogli wziąć udział nie tylko uczestnicy naszych zajęć feryjnych.