Obchody XVII Dnia Judaizmu w Sieradzu  W dniu 20 stycznia 2014 roku w Sieradzkim Centrum Kultury odbyły się obchody XVII Dnia Judaizmu w diecezji włocławskiej. Gospodarzem uroczystości był biskup włocławski Wiesław Mering.

WOŚP 2014  Po raz czwarty również i w Sokolnikach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Sztab utworzony został przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.
Oprócz kwesty przed kościołami, zorganizowano imprezę kulturalną, podczas której przygotowano występy artystyczne przeplatane licytacją gadżetów.

V Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych Organizatorem przeglądu od 5 lat jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz Parafii p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach

Podziękowania za pomoc Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach zakończył pierwszy etap akcji zbierania surowca w postaci plastikowych nakrętek.
Docierały one do nas z przeróżnych stron Polski. Na naszym zapleczu piętrzyły się worki pełne tego wydawałoby się zbytecznego odpadu.

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”


Phil Bosmans

Składam serdeczne podziękowania wszystkim,
którzy przyczynili się do organizacji oraz uświetnienia Gali tanecznej
zorganizowanej na rzecz Leszka Jamrozińskiego,
która miała miejsce w dniu 18 stycznia 2013 r. w GOKSiT w Sokolnikach.

Dziękuję:
Panu Dominikowi Krawczykowi – pomysłodawcy gali oraz osobie niezwykle zaangażowanej w jej organizację,
Zespołowi „Brawo” za nagłośnienie, oświetlenie oraz koncert podczas gali,
Bartoszowi Jagielskiemu,
Zespołowi „Domino”
Zespołowi „Red Eyes”,
Firmie Kateringowej „LINDA”,
Wójtowi Gminy Sokolnik za objęcie imprezy honorowym patronatem,
Gazecie „Łącznik”,
Firmie „Cinema Wilk” Pana Łukasza Wilka,
Fotografom - Panu Tomaszowi Cieśli, Panu Maciejowi Dzięglewskiemu, Panu Henrykowi Matusiakowi, Panu Ryszardowi Zychowi,
Radiu SUD,
Radiu Ziemi Wieluńskiej,
Kulisom Powiatu,
Firmie „LEDAR” Pana Dariusza Lemana,
Panu Marcinowi Okoniowi

 XXI Finał WOŚP w SokolnikachOrganizatorem XXI Finału WOŚP był GOKSiT w Sokolnikach oraz Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki.
Od rana wolontariusze kwestowali na ulicach naszych wsi, głównie przed kościołami. Kwestowano również w sztabie GOKSiT w Sokolnikach gdzie od godz. 15.00 można było zobaczyć dzieci i młodzież w następującym programie artystycznym.
Jasełka w wykonaniu Przedszkolaków z Sokolnik,
program artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Sokolnikach
przedstawienie Grupy Teatralnej EKSTRAKT pt. „I ciągle widzę ich twarze”
piosenki w wykonaniu Moniki Herbeć, Weroniki Kowalczyk, Matiry Mieszały, Ady Wójcik.
Swoją obecnością zaszczycił nas Doetje (artysta z Holandii), które przyjechał do nas specjalnie na tę okazję, aby zaprezentować swoje utwory hiphopowe.
Sercami publiczności zawładnął Maciek Kadłubek, który zaśpiewał znaną wszystkim piosenkę Zespołu Weekend pt. „Ona tańczy”.
Zainteresowaniem cieszył się również pokaz sprzętu medycznego OSP Sokolniki.
Na miejscu można było też napić się kawy, zjeść dobre ciacho, a milusińscy mogli skorzystać z usługi malowania twarzy.

Przez cały czas trwania programu artystycznego sala GOKSiT w Sokolnikach wypełniona była po brzegi. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu naszej społeczności w tego typu akcje i spotkania.

O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce Zespołu „Domino” z której całkowity dochód przekazany był również na rzecz WOŚP.

W dniu 8 stycznia 2012 r. 30 wolontariuszy z Gminy Sokolniki wyruszyło na ulice, aby tak jak większość koleżanek i kolegów w całej Polsce kwestować na rzecz chorych dzieci.
W tym roku hasło XX Finału WOŚP brzmiało:
„Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”

Kwestowano również w sztabie GOKSiT w Sokolnikach gdzie od godz. 15.00 można było zobaczyć dzieci i młodzież w następującym programie artystycznym:

Po sobotniej duchowej uczcie (III Powiatowym Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych) na mieszkańców gminy Sokolniki w niedzielę 11 grudnia, czekała prawdziwa uczta dla ciała.
Towarzystwo Aktywnych Kobiet przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach zorganizowało spotkanie przy kawie i piernikach, tak zwaną „Biesiadę Piernikową”. Było świątecznie, rodzinnie. Pachniało wypiekanymi piernikami, skórką pomarańczową i świerkowymi gałązkami.


10 grudnia 2011 r. w Kościele p.w. św. Mikołaj w Sokolnikach po raz III odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.
Organizatorem Przeglądu było: Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, GOKSiT w Sokolnikach oraz Parafia p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach

„Zmienność kobiety na przestrzeni wieków” - taki tytuł nosiła II Biesiada zorganizowana przez Towarzystwo Aktywnych Kobiet w Sokolnikach oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.
Biesiada została zorganizowana z okazji przypadającego w miesiącu marcu Dnia Kobiet, a jej celem było ukazanie przemian zachodzących w kobiecie na przestrzeni wieków, a dotyczących jej ubioru.
Przygotowania do biesiady trwały kilka tygodni, najtrudniejsze było odszukanie na strychach, czy też na dnie szaf odpowiednich strojów oraz dodatków. W wielu przypadkach nie obyło się również bez pomocy krawcowej.