Ciasteczkowo na Bajkowym Dniu Dziecka Tegoroczny Bajkowy Dzień Dziecka został zorganizowany przez GOKSiT w Sokolnikach na terenie Figloraju w Ochędzynie.

Sąsiedzkie spotkanie Seniorów z Sokolnik Z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada w dniu 24 maja br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy z leśniczym Nadleśnictwa Przedborów – Leśnictwo Koziołek zorganizował spotkanie profilaktyczno- integracyjne „ Sąsiedzkie potyczki” dla mieszkańców gminy Sokolniki.

Spotkanie dla dzieci dot. bezpieczeństwa w sieci i cyberprzestępczości GOKSiT w Sokolnikach 14 maja br., wziął udział w konkursie Cyfrowa Majówka realizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Konkurs poświęcony Internetowi, programowaniu, jakości życia, bezpieczeństwu w sieci.

Spotkanie w rakach cyklu „ABC świadomego Seniora” z fizjoterapeutą W dniu 15.05.2019 r. w siedzibie GOKSiT w Sokolnikach w ramach projektu socjalnego GOPS „ ABC świadomego Seniora” odbyło się kolejne ciekawe spotkanie , tym razem z fizjoterapeutą. Seniorzy wysłuchali prelekcji na temat aktywności fizycznej osób starszych oraz porad dotyczących poprawy zdrowia.

dzien rodziny „Dzień Rodziny” w gminie Sokolniki za nami. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy i przy pomocy Urzędu Gminy w Sokolnikach oraz GOKSiT i Biblioteki zorganizował w dniu 9 maja 2019 spotkanie pełne atrakcji dla dzieci oraz zabaw o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym.

Uroczystość upamiętniająca 156 Rocznicę potyczki pod Starym Ochędzynem Powstanie styczniowe, największy w XIX wieku polski zryw narodowy, rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. W czasie jego trwania doszło do ponad tysiąca bitew i potyczek, w których wzięło łącznie udział co najmniej 200 tyś. powstańców.

wielkanoc Od 01 kwietnia 2019r. uczniowie Zespołu Szkół w Tyblach wraz z nauczycielami rozpoczęli DNI INTEGRACJI, tegoroczna impreza odbyła się pn: „KOLOROWA WIELKANOC”.

sokolniki ptaki W zubożałej przyrodzie wielu gatunkom ptaków coraz trudniej znaleźć naturalne warunki na założenie gniazda. Niektórym z nich można pomóc przygotowując odpowiednie miejsca lęgowe.

kwiaty 3 kwietnia 2019 roku w Budynku GOKSiT w Sokolnikach odbyły się Wiosenno- wielkanocne Warsztaty zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach w ramach realizacji projektu socjalnego ABC świadomego seniora.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w gminie Sokolniki Po raz kolejny gmina Sokolniki wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Polska na niebiesko” Fundacji JiM, która organizowana jest co roku 2 kwietnia w dniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.