piosenka z usmiechem W poniedziałek, 1.04.2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenka z uśmiechem,, którego organizatorami byli: Zespół Szkół w Sokolnikach oraz Urząd Gminy w Sokolnikach.

recytatorski 12 „Proszę pana, proszę pana,

zaszła u nas wielka zmiana:

moja starsza siostra Bronka
zamieniła się w skowronka”

Wieczór autorki Janiny Owczarek „Poezja zwierciadłem życia” – taki tytuł nosił wieczór autorski Janiny Owczarek zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach 21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji. Pani Janina jest mieszkanką naszej gminy i od kilkunastu lat pisze wiersze „do szuflady”.

wiosna Kolorowo przywitaliśmy wiosnę w Gminie Sokolniki :) Radości nie było końca. Uroczystości związane z 1 Dniem Wiosny rozpoczęliśmy od przeczytania krótkiego wyjaśnienia o obrzędzie związanym z topieniem i paleniem Marzanny.

kolorowa skarpetka Gmina Sokolniki włączyła się w akcję Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

konkurs straz W dniu 15 marca 2019 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokolnikach na podstawie regulaminu OTWP przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.

dietetyk ABC świadomego seniora, to projekt socjalny realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach, w ramach którego mieszkańcy gminy Sokolniki- seniorzy spotykają się w GOKSiT w Sokolnikach .

soltys 2019 Gmina Sokolniki przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sokolnikach przygotowała niespodziankę dla Sołtysów z terenu Gminy Sokolniki, w ramach ich święta, jakim jest Dzień Sołtysa obchodzony corocznie 11 marca.

zakończenie ferii Tańce i swawole zakończyły zajęcia feryjne w Gminie Sokolniki. Dzieci bawiły się w rytm dobrej muzyki, o którą zadbali panowie: Jakub Mączka i Szymon Świerczyński.

ferie Nadal trwają ferie. We wtorkowe przedpołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbyły się warsztaty zorganizowane przez GOPS, Bibliotekę oraz GOKSiT pod hasłem „ Chodzi o rodzinę , chodzi o czytanie”.